Notar.ro
Home Notari Cariere Articole
Cautare
Informatii
Newsletter
Detalii job

Companie
Oxygen Consulting
Membru SILVER
Detalii companie Articole
Legal Assistant
Tip job
full time
Oras de lucru
Bucuresti
Introdus la
13-11-2008

Descrierea postului
Cerinte si beneficii
  Responsabilitati principale:
- stabileste si programeaza intalnirile si vizitele pentru Consilierii Juridici (CJ) din departamentul LA.
- responsabil pentru buna organizare a deplasarilor si aranjamentelor de calatorie efectuate de CJ, atat in tara cat si in strainatate. (rezervari/ cazari, asigurare transport, solicitat/intocmit decont, documente justificative etc).
- raspunde, in numele LA, corespondentei, problemelor si intrebarilor directe, conform indicatiilor primite.
- asigura traducerea in scris si oral materiale ce contin terminologie tehnica de specialitate
- asigura fluxul informatiilor si a documentelor cu caracter juridic intre societatile din grup, din Romania si din strainatate, din regiunile de vanzari, si cu toate departamentele din companie, NSM si Directorul Comercial.
- intermediaza legatura intre CJ si clientii interni si cei externi
- responsabil pentru pastrarea evidentiei juridice la zi a diverselor tipuri de contracte, drepturi de proprietate intelectuale, de proprietate imobiliara, ipoteci si gajuri, licente, litigii si executari silite.
- organizeaza si pastreaza evidenta oricaror alte acte si documente de companie si a subsidiarelor companiei in Romania.
- organizeaza si pastreaza evidenta termenelor de judecata, a dosarelor litigiilor pe rolul instantelor de judecata, a diverselor solicitari a instantelor si Curtilor de Arbitraj Comercial, a stadiului executarilor silite si a procedurilor de faliment.
—organizeaza activitatea administrativa in cadrul departamentului.
- coordoneaza aranjamentele pentru sedinte, asigura pregatirea materialelor adecvate, pentru buna desfasurare a acestor intalniri.
- mentine si actualizeaza arhiva departamentului
Atentie!
Adresa locului de munca nu este aceeasi cu adresa cabinetului. Adresa jobului este:
Companie Multinationala in domeniul FMCG

Cerinte job
- studii superioare de natura juridica/economica/sociala - experienta: 1-2 ani - bune cunostinte de limba engleza atat vorbit cat si scris - bune cunostinte de operare PC - carnet de sofer cat. B
Beneficii

Prima pagina   |   Lista notari   |   Oferte de munca   |   Articole   |   Companii   |   Contact